Mister D. wystąpi w warszawie

b_200_200_16777215_00___images_mister_d.jpg

Do zacnego grona wykonawców ifestival w Warszawie (12.08, Soho Factory) dołącza Dorota Masłowska z projektem Mister D.

Dotychczas potwierdzone gwiazdy, jakie wystąpią na warszawskiej odsłonie ifestival:

 

DIE ANTWOORD

Dub FX

Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące biletów znajdziecie w zakładce "o festivalu".

***

MISTER D. to muzyczne wcielenie Doroty Masłowskiej. Album to autor­ska, domowa mieszanka rapu, punka i muzyki tanecz­nej. W war­stwie tek­stowej to psychodeliczny zlep opowieści z popular­nej prasy, wyrażony statystycz­nie pol­skim językiem i właściwym mu sposobem rozumowania.
W lutym 2014 nakładem Galerii Raster ukazała się płyta MISTER D. zatytułowana „Społeczeństwo jest niemiłe”.

Jak przy­znaje Masłowska, wyjście z literatury w świat piosenek stało się gestem otwierającym nie tylko nowe możliwości retoryczne, ale też uwalniającym:
Moim gatun­kiem macierzystym pozostaje słowo, ale literatura jako branża bardzo mnie zmęczyła. Uważam że pol­skie społeczeństwo jest bardzo niemiłe. Ale nie mogę o tym napisać książki, bo nienawidzę literatury zaangażowanej. A tu nagle mogłam wyrazić wszyst­kie swoje ponure reflek­sje o tirówkach, alfon­sach, hajsie i jeżdżeniu Audi. Czułam się wolna i szczęśliwa.
Jak dotąd trzy piosenki z płyty doczekały się teledysków. Zrealizowany przez Anetę Grzeszykowską klip do „Ryszarda” oraz obrazy do utworów „Hajs” i „Chleb” za który odpowiada GłębokiOFF. Szczególnie ten ostatni wywołał spore poruszenie w mediach w Polsce i na świecie. O gościnnym występie Anji Rubik w roli Princess Dresiary rozpisywał się m.in. Vogue, Dazed and Confused czy Huffington Post. Sama zaś płyta została jedną z najchętniej kupowanych w polskim iTunes.
Masłowska wokalistka ciągle jest Masłowską pisarką. Eks­perymen­tuje, bez­czel­nie prowokuje, jest balansującym na granicy kiczu natursz­czykiem. Złote łańcuchy, prześwitujące bluzki, puchówki z błyszczących materiałów, jaskrawe szminki. Jak w swoich powieściach Masłowska demaskuje pustkę tej rzeczywistości poprzez język. I ten niezwykły talent do żonglowania słowami pozostaje jej kluczowym atutem.

Skład zespołu Mister D. na żywo to: Dorota Masłowska, Marcin Macuk, Kuba Wandachowicz, Piotr Gwadera.